rejestracjalogowanie
Molli CHWAT ,Góra Monserrat , olej, płótno, 47 x 67,5 cm

Góra Monserrat

Obiekt z oferty galerii
Cena: 3000.00

(1888 Białystok - 1979 Francja)

olej, płótno 
47 x 67,5 cm 

sygnowany po prawej stronie u dołu: M Chwat

na odwrocie na płótnie napis oraz nalepka na blejtramie z napisem: M. CHWAT | 14, Place du Dr PaulMichaux. Paris (169) | „Montsérrat”

 
Montserrat - masyw górski w Katalonii. Nazwa, któraoznacza górę "postrzępioną", odnosi się do malowniczych kształtówmocno zerodowanego. Z pewnej odległości góra przypomina piłę, z zębamiskierowanymi ku niebu. Najwyższy szczyt, Sant Jeroni, wznosi się na wysokość 1237 m n.p.m. MasywMontserrat leży około 40 kmna północny zachód od Barcelony. Ciągnie się na długości ok. 10 km z południowego zachoduna północny wschód.
 
Molli Chwat studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. W 1906 roku studia kontynuował w Paryżu. Lata 1910-1918 spędził w Rosji, a następnie ponownie wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę w Ecole des Beaux-Arts. Chwat był przedstawicielem w Ecole de Paris, związany głównie ze środowiskiem rosyjskim. Lata II wojny światowej spędził w Casablance. Po wojnie powrócił do Paryża. W 1957 roku wyjeżdżał do Izraela. Związany był z gronem artystów z Montparnasse Wystawiał m.in. w Salon d’Automne i Salon des Beaux Arts. Miał także wystawy indywidualne między innymi w Paryżu w Galerie Zak, w Galerie Montmorency, w Brukseli, Nancy i Sarrebrück. Malował głównie ekspresjonistyczne pejzaże i portrety, a po 1945 roku również sceny biblijne.
 
tworzenie stron www warszawa, projektowanie serwisów internetowych
  Dom Aukcyjny ALTIUS www.altius.com.pl © 2011 Wszelkie prawa zastrzeżone  altius@altius.com.pl