Stefan Henryk WEGNER

 (1901 Sosnowiec - 1965 Łódź)

Stefan Wegner studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Pankiewicza i W. Jarockiego w latach 1922 – 1927. Początkowo pozostawał pod silnym wpływem kolorystów. Później przechodzi ewolucję artystyczną od realizmu do abstrakcji, zawsze jednak z zachowaniem samodzielności koloru w kompozycjach. Po wojnie związał się z łódzkim środowiskiem malarskim. Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, często wystawiał, miał szereg wystaw indywidualnych. Zajmował się dydaktyką, był dziekanem malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 1949 – 1950 był rektorem tej uczelni.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
15Kompozycja, około 1955-1960 olej, płótno81 x 55 cm
2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)