Sebastian Ludwik Wilhelm NORBLIN
(1796 Warszawa - 1884 Paryż)
Sebastian Ludwik Wilhelm Norblin, zwany Sobeck, był synem z drugiego małżeństwa znanego malarza działającego w Polsce, Jana Piotra Norblina (1745 – 1830). Od 1811 roku studiował w Ècole des Beaux-Arts w Paryżu. W 1821 roku otrzymał prestiżową nagrodę - Prix de Rome. W 1859 roku został kawalerem Legii Honorowej. Odgrywał ważną rolę w życiu artystyczno-towarzyskim w Paryżu. Zajmował się przede wszystkim malarstwem dekoracyjnym. Ozdobił swoimi kompozycjami między innymi kościół Świętego Rocha oraz kaplice przy kościele Saint Jacques du Haut-Pas oraz przy kościele Saint-Louis–en-l`Ile w Paryżu.
68 | Anioł w geście błogosławieństwa, 1850 | olej, płótno | 192 x 119 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |