Edmund BURKE

 (1912 Warszawa - 1999)

Edmund Burke studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u F.Sz.Kowarskiego i L. Pękalskiego w latach 1935 – 1939. Był malarzem sztalugowym, twórcą polichromii oraz konserwatorem. W jego twórczości widoczny był wpływ jego znakomitych nauczycieli – kolorystów. W okonturowane formy wkładał bogactwo plam barwnych. Malował martwe natury, portrety i nastrojowe kompozycje pełne fantazji. W latach wojny włączył się w konspirację. Należał do AK. W jego pracowni powstał sławny dzisiaj plakat Do broni. Wziął udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie przyjął pracę przy rekonstrukcji i projektowaniu staromiejskich polichromii.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
5Martwa natura z karafką, około 1960 olej, płótno74 x 61 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)