Antoni de BRADÉ

 (1887 Warszawa - 1973 Świdnica (?))

Antoni de Bradé studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u M. Kotarbińskiego i P. Welońskiego w latach 1910 - 1913. W młodości podróżował, między innymi był w Chinach i Japonii, a nawet miał swoją wystawę we Władywostoku. Do Polski wrócił w 1921 roku. Tu miał swoją pierwszą wystawę w roku 1924. Do 1939 roku wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, w Pałacu Sztuki w Krakowie, a także w Łodzi, gdzie mieszkał. Po wojnie przeniósł się do Jawora na Dolnym Śląsku. Prowadził zajęcia plastyczne w Świdnicy, w Wałbrzychu. Malował pejzaże, typy ludzkie, z Podhala, Huculszczyzny, Śląska. Wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości temat morza. W 1966 roku miał wystawę jubileuszową w Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
29Rybak pastel, papier50 x 65 cm
2000.00 PLN
(481,93USD, 500,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10Staw z łabędziem olej, płótno dublowane44 x 54 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6Starzec, 1937 pastel, kredka, papier33,5 x 24 cm
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4Pejzaż olej, płótno; 45,5 x 35,5 cm
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)