Karol MILLER (Müller)

 (1835 Częstochowa - 1920 Warszawa)

Karol Miller studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u R. Hadziewicza i M. Zaleskiego w latach 1851-1857. Jako stypendysta kontynuował naukę w akademii petersburskiej. Tutaj otrzymał medale srebrny II stopnia i srebrny wielki. W 1862 roku otrzymał medal i trzyletnie stypendium do Rzymu. Po ukończeniu nauki osiadł w Warszawie. Prowadził bardzo czynne życie, malował licznie portrety, wykonywał rysunki do „Kłosów", wziął udział w konkursie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych na dekorację sali wystawy obrazów. Podróżował po Europie. Wystawiał przede wszystkim w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
100Portret dziewczyny, 1882fotografia podmalowana; papier26,5 x 21,5 cm
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
126Portret damy olej, płótno130 x 97 cm
38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)