Feliks SYPNIEWSKI
(1830 Warszawa - 1902 Warszawa)
Feliks Sypniewski studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1850 – 1852 oraz później, w roku 1857 w Paryżu. Działał w Warszawie. Malował głównie sceny rodzajowe i historyczne, często z anegdotą. Czasami opierał się na tekstach J. Długosza. Bardzo dobrze radził sobie z odtwarzaniem sylwetki koni, też stąd w jego kompozycjach z historycznym kostiumem niejednokrotnie pojawia się koń towarzyszący wojskowym.
124 | Zwiad | olej, płótno | 32 x 50,5 cm | 36000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |