Gertruda STAATS
(1859 Wrocław - 1938 Wrocław)
Gertruda Staats uczyła się malarstwa u A. Dresslera, początkowo prywatnie, a od 1879 roku w Meisteratelier fűr Landschaftsmalerei. Od 1881 roku wystawiała swoje prace we Wrocławiu i w Berlinie. Naukę kontynuowała w Berlinie u H. F. Gudego i F. Skarbiny. Dużo podróżowała po Niemczech i Austrii. Od 1902 roku należała do Stowarzyszenia Artystek Śląskich. Malowała pejzaże pracując zawsze w plenerze. Stworzyła również wiele martwych natur i kompozycji kwiatowych, zwłaszcza w późniejszym okresie życia. Malarka jest jedną z najciekawszych indywidualności malarskich „szkoły wrocławskiej”.
59 | Pejzaż z rzeką | olej, płótno | 42 x 56 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |