Natan KORZEŃ

 (1895 Płock - 1941 Wilno)

Natan Korzeń studiował w Szkole Sztuk Pięknych u S. Lentza i T. Pruszkowskiego, był związany z Klubem Artystycznym Płocczan. W 1939 roku wyjechał do Wilna. Tutaj pracował jako scenograf w Żydowskim Teatrze Narodowym. Dużo malował, tworzył głównie pejzaże, często były to pejzaże miejskie, poza tym malował martwe matury, portrety, sceny rodzajowe. Jego malarstwo wyróżniało się walorami kolorystycznymi i fakturowymi. Malarz miał kilka wystaw indywidualnych w Płocku, w warszawie i w Łodzi.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
33Przedmieście olej, płótno93 x 73 cm
12000.00 PLN
(2891,57USD, 3000,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)