Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI

 (1841 Kraków - 1905 Kraków)

Walery Eljasz Radzikowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1856 - 1862, u W. Łuszczkiewicza, a następnie w Monachium u H. Anschűtza, M. Schwinda, F. Adama i T. Horschelta. Odbył podróże zagraniczne w latach 1865 - 1866 po Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii i po Włoszech. Po powrocie zamieszkał w Krakowie, gdzie nauczał rysunku. Uprawiał malarstwo religijne, historyczne. Tworzył krajobrazy, często były to motywy tatrzańskie, a także zajmował się ilustratorstwem.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
39Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904 olej, tektura53 x 42 cm
8000.00 PLN
(1927,71USD, 2000,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
42Męczeństwo Podlasian(Mordowanie włościan unickich przez wojsko rosyjskie w Pratulinie celem nawrócenia na prawosławie)*, 1875 akwarela, gwasz, papier35 x 50
11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
21Widok zamku Świętego Anioła w Rzymie, około 1865-1866 akwarela, papier16,5 x 24 cm w świetle passe-partout
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)