Edward MATUSZCZAK
(1906 Tymbark - 1984 Paryż)
Edward Matuszczak uczył się pod kierunkiem Wł. Jarockiego, F. Pautscha i W. Weissa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i u J. Pankiewicza w paryskiej filii tejże Akademii. Po studiach mieszkał stale we Francji. Utrzymywał jednak stały kontakt z krajem, często nadsyłając swoje prace na organizowane tu wystawy. Zajmował się także rzeźbą.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora
53 | Róża w wazonie | olej, tektura | 40 x 14,5 cm; | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) | |
31 | Pociąg | olej, tektura | 29 x 35,5 cm | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
50 | Akt kobiecy, 1935 | olej, tektura | 60 x 49 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
8 | Łodzie na brzegu | olej, tektura, brystol | 34 x 44,5 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |