Molli CHWAT
(1888 Białystok - 1979 Francja)
Molli Chwat studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Sankt Petersburgu. W 1906 roku studia kontynuował w Paryżu. Lata 1910-1918 spędził w Rosji, a następnie ponownie wyjechał do Paryża, gdzie kontynuował naukę w Ecole des Beaux-Arts. Chwat był przedstawicielem w Ecole de Paris, związany głównie ze środowiskiem rosyjskim. Lata II wojny światowej spędził w Casablance. Po wojnie powrócił do Paryża. W 1957 roku wyjeżdżał do Izraela. Związany był z gronem artystów z Montparnasse Wystawiał m.in. w Salon d’Automne i Salon des Beaux Arts. Miał także wystawy indywidualne między innymi w Paryżu w Galerie Zak, w Galerie Montmorency, w Brukseli, Nancy i Sarrebrück. Malował głównie ekspresjonistyczne pejzaże i portrety, a po 1945 roku również sceny biblijne.
17 | Góra Monserrat | olej, płótno | 47 x 67,5 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |