Alfred SWIEYKOWSKI
(1869 Paryż - 1953 Paryż)
Alfred Sweykowski początkowo malarstwa uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu pod kierunkiem Ferdynanda Cormona. W latach 1894-1921 swoje prace wystawiał w Salonach Artystów Francuskich. Od roku 1927 należał do grupy artystów Societe Nationale des Beaux-Arts. W 1937 roku został odznaczony złotym medalem. Początkowo tworzył w stylu
klasycystycznym, w późniejszym okresie większość jego twórczości była
typowa dla impresjonistów, ale część obrazów nosiła cechy graniczące z fowizmem. Wiele podróżował, jego obrazy przedstawiają głównie widoki Paryża, Normandii, Bretanii i Alp.
Ponadto tworzył portrety, kompozycje kwiatowe i wnętrza. Jako
arystokrata rzadko podpisywał swoje obrazy przeznaczone na wystawy, w
drugiej połowie życia twórczego całkowicie zaniechał tego zwyczaju, a
mimo to jego twórczość była znana w świecie sztuki.
8 | Pejzaż górski | olej, tektura | 21,5 x 29,5 cm | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |