Władysław STAPIŃSKI
(1897 Tyczyn - 1943)
Władysław Stapiński, uczeń Stanisława Kamockiego, malarz, członek krakowskiego Zrzeszenia Artystów Plastyków „Zwornik”. Działał aktywnie w latach dwudziestych i trzydziestych w Krakowie, w Warszawie, we Lwowie, w Poznaniu. Malował martwe natury, pejzaże górskie, widoki lasów, sceny rodzajowe z życia polskiej wsi. Przez dłuższy czas mieszkał w Poroninie. W jego obrazach dostrzegano tradycje impresjonistyczne i postimpresjonistyczne. Wystawiał między innymi w Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w galeriach prywatnych w Warszawie, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie oraz w Poznaniu, również w Zakopanem.
79 | Pejzaż z chatami | olej, płótno | 79 x 99 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |