Jan KLĘPIŃSKI
(1872 Łódź - 1913 Włochy nad jeziorem Como)
Jan Klępiński rozpoczął naukę malarstwa w prywatnej szkole Antona Azbégo i Simona Hollósyego w Monachium. Obrazy olejne z podróży, głównie krajobrazy znad Adriatyku, tematy marynistyczne i rodzajowe nadsyłał na wystawy w Polsce od 1900 roku. Artysta wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w Salonie Aleksandra Krywulta w Waszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Monachium.
64 | Sianokosy, 1902 | olej, płótno | 62 x 103,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |