Marceli HARASIMOWICZ

 (1859 Warszawa - 1935 Lwów)

Marceli Harasimowicz kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1873-1879, w akademiach w Wiedniu u K. Wurzingera oraz w Monachium u W. Lindenschmita. W 1885 roku zamieszkał we Lwowie. Artysta na początku swojej twórczości malował portrety, ale od 1890 roku malował głównie pejzaże. Wyspecjalizował się w krajobrazach podmokłych terenów, ukazywanych o zachodzie słońca. Chętnie malował motywy z Podhala, Huculszczyzny i z wybrzeża. Swoje obrazy wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i w Krakowie. Współorganizował we Lwowie szkołę rysunku dla kobiet, a następnie szkołę ogólną malarstwa. W latach 1907-1931 sprawował funkcję kustosza w Galerii Miejskiej (późniejszej Narodowej) we Lwowie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
89Pejzaż morski olej, tektura9.3 x 21 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
88Pejzaż z brzozami olej, tektura14 x 21 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
87Zakopane, 1917 olej, tektura24,3 x 16 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
86Zakopane, 1917 olej, dykta24 x 15,5 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
63Brzeg morski w Karwi, 1924 olej, tektura25 x 35 cm
2600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
23Zakopane, Dolina Strążyska olej, płótno34 x 44 cm
2600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)