Tadeusz BORUTA
(1957 Kraków)
Tadeusz Boruta ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1983 roku pod kierunkiem S. Rodzińskiego i Z. Grzywacza. Jest również absolwentem Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Artysta jest malarzem i rysownikiem. Pisał o sztuce w "Tygodniku Powszechnym" i w "Znaku". Głównym motywem jego twórczości są relacje człowieka z Bogiem. Jest między innymi autorem polichromii kościoła w Lubieniu.
12 | studium aktu "Upadły anioł" | olej, płótno | 75 x 90 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |