Fryderyk Antoni HAYDER

 (1905 Przemyśl - 1990)

Fryderyk Antoni Hayder studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem J. Mehoffera, X. Dunikowskiego i J. Wojnarowskiego. Studia ukończył w 1932 roku, a już w 1931 roku otrzymał najwyższe wyróżnienie w postaci specjalnej pracowni malarskiej w Akademii oraz stypendium z Funduszu Kultury Narodowej w Warszawie. Pierwsze prace zaczął wystawiać w Pałacu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1934-1935. Wykonał wówczas kilka porterów oraz malował zabytki Krakowa i pejzaż podkrakowski. Opracował również rysunkowo zabytki sztuki ludowej dla wydawnictw Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Wystawiał prace malarskie w Salonie „Zachęty" w 1937 roku. Uczestniczył w ogólnopolskiej wystawie Sztuka-Kwiaty-Wnętrze w Poznaniu w 1936 roku, gdzie otrzymał nagrodę Wojewódzkiej Rady Kultury Miasta Poznania. W 1938 roku w Krakowie brał udział w wystawie Mehoffer i jego uczniowie w Krakwie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
19Widok na góralskie chaty olej, tektura34,5 x 48,5 cm
3500.00 PLN
(843,37USD, 875,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
20Kompozycjaolej, tektura90 x 60 cm
2200.00 PLN
(687,50USD, 517,65EUR)
2800.00 PLN
(875,00USD, 658,82EUR)
18Martwa natura z dzbanem, 1957 olej, płótno45 x 60 cm
3500.00 PLN
(1093,75USD, 823,53EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
17Pejzaż z drzewami olej, tektura50 x 70 cm
2200.00 PLN
(687,50USD, 517,65EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
25Wawel olej, tektura39 x 31,5 cm
3000.00 PLN
(967,74USD, 735,29EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
27Pejzaż południowyolej, płótno38 x 55 cm
2500.00 PLN
(806,45USD, 612,75EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
86Kompozycja, 1970gwasz, papier68 x 48,5 cm w świetle passe-partout
2000.00 PLN
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
87Przy stole, 1930 sucha igła, papier sucha igła; 15,5 x 11 cm; papier 21 x 16,3 cm
500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
70Mazowiecka zagroda, 1939 olej, płótno naklejone na płytę42 x 56 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)