Soter JAXA MAŁACHOWSKI

 (1867 Wolanów pod Odessą - 1952 Kraków)

Soter Jaxa Małachowski studia artystyczne rozpoczął w szkole rysunkowej w Odessie, w latach 1892-1894 uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, a następnie w szkole S. Grocholskiego w Monachium. Po powrocie do kraju na stałe zamieszkał w Krakowie, skąd na dwa lata przeniósł się do Zakopanego. Artysta malował przede wszystkim krajobrazy - pejzaże morskie i nokturny oraz motywy tatrzańskie i widoki miejskie, natomiast rzadziej malował portrety. Najlepsze prace Małachowskiego powstały przed pierwszą wojną światową, później, wobec konieczności zarobkowej często powielał własne pomysły. Uczestniczył w wielu wystawach, między innymi w Krakowie, gdzie miał kilka wystaw indywidualnych, w Warszawie, we Lwowie, Łodzi, Poznaniu i w Lublinie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
65Zagroda pośród drzew, 1920 olej, tektura45 x 34 cm
2500.00 PLN
(806,45USD, 612,75EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
43Rybacy przy łodziach, 1931 olej, tektura34,5 x 53 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
44Nad brzegiem jeziora, po 1945 akwarela, gwasz, papier63 x 47 cm w świetle passe partout
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
64Morze w blasku księżyca, 1931 pastel, papier49 x 64,5 cm
3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)