Zygmunt SCHRETER (Szreter)

 (1886 Łódź - 1977 Paryż)

Zygmunt Schreter urodził się w Łodzi. Nauki malarstwa pobierał w Berlinie u Lovisa Corintha. W 1933 zamieszkał na stałe w Paryżu. Tam wiele wystawiał, prowadząc bogatą działalność artystyczną. Jego prace były wystawiane w Polsce, w wielu miastach Europy, a także w Nowym Jorku i Jerozolimie. Pod względem stylu malarskiego reprezentował postimpresjonizm. Malował przede wszystkim krajobrazy śródziemnomorskie, ale także portrety oraz martwe natury. Pejzaże artysty z południa Europy są pełne żywych barw oraz nasycone dynamiką w sposobie malowania, ukazując przy tym żywotność, bujną kolorystykę natury, a także jej ekspresję i zmienność.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
50Kwiaty w wazonie olej, płótno62 x 47,5 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
49Pejzaż olej, płyta50,5 x 62 cm
13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)