Zygmunt SIDOROWICZ

 (1846 Lwów - 1881 Wiedeń)

Zygmunt Sidorowicz skończył studia politechniczne we Lwowie po czym, dzięki uzyskanemu stypendium, wyjechał do Wiednia, gdzie w latach 1864 - 1867 studiował w Akademii Sztuk Pięknych. Po powrocie do Lwowa zorganizował w 1867 roku wystawę swoich prac. W roku 1873 wyjechał do Monachium, gdzie należał do kręgu malarzy związanych z J. Brandtem. Miał wspólną pracownię z A. Kotsisem i W. Brochockim. Sidorowicz malował sceny rodzajowe, portrety, a przede wszystkim nastrojowe pejzaże wrażliwie oddające nastrój zapadającego zmierzchu lub wczesnego ranka, jak również pejzaże przedstawiające skromne motywy, często zaniedbanej wsi polskiej. W 1878 roku przeniósł się na stałe do Wiednia.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
40Pejzaż, 1874 olej, płótno27 x 40 cm
38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)