Aleksander AUGUSTYNOWICZ
(1865 Iskrzynia koło Krosna - 1944 Warszawa)
Aleksander Augustynowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u Matejki, a następnie w Monachium. W 1890 osiadł we Lwowie, następnie przeniósł się do Zakopanego, a od 1921 roku zamieszkał w Poznaniu. Był członkiem warszawskiego Klubu Akwarelistów Polskich, a także członkiem rzeczywistym Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 uzyskał najwyższe honorowe odznaczenie na wystawie Portret polski. Augustynowicz malował głównie akwarelą sceny rodzajowe, pejzaże, kwiaty. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Krakowie, w Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, w Muzeum Teatralnym w Warszawie, w Muzeum w Łańcucie oraz w muzeach Opola, Rzeszowa i Gorlic.
W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora
53 | Portret młodego górala, 1914 - 1921 | akwarela, papier | 68 x 48 cm w świetle passe-partout | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
40 | Peonie, 1924 | akwarela, karton | 78 x 105 cm | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) | 16500.00 PLN (5156,25USD, 3882,35EUR) | |
116 | Odpoczynek, 1890 | olej, płótno | 69.5 x 92,5 cm | 35000.00 PLN (10606,06USD, 7777,78EUR) | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) | |
28 | Kwiaty na stoliku | olej, płótno | 55 x 65 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |