Wacław CHODKOWSKI
(1878 Kozienice - 1953 Warszawa)
Wacław Chodkowski w 1900 roku ukończył Szkołę Rysunkową w Warszawie, gdzie kształcił się pod kierunkiem W. Gersona, A. Badowskiego i J. Kazika. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W czasie II wojny światowej pracownia artysty jak i większość jego prac uległa zniszczeniu. Tworzył głównie pejzaże i portrety. Uprawiał malarstwo sztalugowe.
16 | Róże w wazonie | olej, płótno | 48 x 35 cm | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |