Wanda PAKLIKOWSKA-WINNICKA

 (1914 Lwów - 2001 Pruszków)

Wanda Paklikowska-Winnicka w latach 1930-1934 uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie. Następnie była nauczycielka rysunku i kostiumologii w Żeńskiej Szkole Zawodowej w Bydgoszczy i Prywatnym Żeńskim Gimnazjum Krawieckim w Przemyślu. W 1944 roku przeniosła się do Lublina, gdzie projektowała kostiumy dla Teatru Wojska Polskiego. W 1947 roku otrzymała dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie była asystentka K. Tomorowicza. Wykładała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 1960 i 1966 roku swoje prace wystawiała miedzy innymi w paryskiej Galerii Lambert.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
10Kompozycja olej, płótno100 x 80 cm
18000.00 PLN
(5806,45USD, 4411,76EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9Kompozycja olej, płótno65 x 81 cm
18000.00 PLN
(5806,45USD, 4411,76EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)