Piotr TUREK

 (ur. 1961 Łódź)

Piotr Turek studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi, którą ukończył w 1991 roku. Uzyskał dyplom w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Leszka Rózgi oraz dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Hungera. W swoich obrazach artysta porusza problem czasu, odwołuje się do współczesnych teorii fizycznych zakładających występowanie światów równoległych, ich symultaniczności. Piotr Turek eksperymentuje z przestrzenią obrazu poprzez wywołanie wrażenia istnienia nieograniczonych, przenikających się nawzajem jego planów. Poszczególnym warstwom malarskich wizji przyporządkowuje określony kolor, określa nim zarysy postaci, linie pejzażu.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
8Rozmowa koloraturowa, 2003 olej, płótno89 x 116 cm
6000.00 PLN
(1935,48USD, 1470,59EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
7Rozmowa koloraturowa, 2003 olej, płótno116 x 89 cm
5500.00 PLN
(1774,19USD, 1348,04EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)