Andrzej STRUMIŁŁO

 (ur. 1928 Wilno)

Andrzej Strumiłło początkowo studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończył w 1950 roku Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie kształcił się pod kierunkiem W. Strzemińskiego, E. Eibischa i A. Marczyńskiego. W okresie studiów należał do Grupy Samokształceniowej Związku Akademickiej Młodzieży Polskiej, kierowanej przez A. Wróblewskiego. Jest malarzem, grafikiem i fotografikiem. Strumiłło realizując idee socrealizmu wypracował własny styl, surowy i toporny. Podróże po Dalekim Wschodzie stały się inspiracją dla prac malarskich, a zwłaszcza rysunków. Szkice z podróży stały się też podstawą licznych ilustracji książkowych. Operuje często metaforą i przenośnią, jego prace posiadają własny nastrój, niekiedy są pełne grozy. Jest autorem licznych fotografii, szczególnie z Mazowsza, eksperymentuje z różnymi technikami fotograficznymi. Strumiłło brał udział w wielu wystawach międzynarodowych, między innymi w Sao Paulo i Wenecji.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
2Architektura olej, płótno70 x 100 cm
16000.00 PLN
(3855,42USD, 4000,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)