Władysław MAŚLAKIEWICZ

 ((?) Bazylea - 1922 (?))

Władysław Maślakiewicz był uczniem krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych w latach 1886 – 1892. Tutaj podczas studiów otrzymał brązowy medal za malowanie „Według żywej natury”. W 1890 roku brał udział z grupą studentów pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza w wędrówce po Podkarpaciu. Wtedy powstał szkicownik z 22 niesygnowanymi rysunkami, datowanymi 1890, przedstawiającymi fragmenty architektury między innymi Krosna, Odrzykonia, Felsztyna. Malarz najchętniej tworzył pejzaże i portrety. Swoje prace wystawiał w latach 1 894, 1896, 1897, 1900, 1902 w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Równocześnie był pracownikiem banku austro-węgierskiego.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
43Portret dziewczyny, 1895 olej, płótno56 x 46 cm
9500.00 PLN
(3064,52USD, 2328,43EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)