Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI

 (1903 Rzym - 1966)

Feliks Kazimierz Samossa (niekiedy Kamossa ?) Wygrzywalski, syn malarza Feliksa Michała, uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1923 - 1927 u W. Jarockiego i J. Mehoffera. W swojej twórczości malarskiej starał się naśladować ojca. Malował chętnie sceny figuralne, niejednokrotnie o treści zaczerpniętej z mitologii starożytnych, często podejmował tematy morskie. Prowadził ożywioną działalność wystawienniczą. Między innymi w latach 1928 – 1935 wystawiał we Lwowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w 1929 roku zaprezentował jedenaście prac w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, brał udział w zbiorowej wystawie „Plastyki” w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1931 roku, a w 1932 roku w wystawie zbiorowej w Sosnowcu. Od 1950 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
36Naprawiacze dywanów olej, płótno50 x 70 cm
5200.00 PLN
(1677,42USD, 1274,51EUR)
5200.00 PLN
(1677,42USD, 1274,51EUR)
34Kąpiel w morzu olej, płótno51 x 72 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
17Skalisty brzeg morza olej, płótno51 x 72 cm
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)