Feliks Michał WYGRZYWALSKI

 (1875 Przemyśl - 1944 w drodze do Rzeszowa)

Feliks Michał Wygrzywalski studiował malarstwo w monachijskiej akademii u L. Hertericha i K. Marra w latach 1893 – 1898. Potem uzupełniał naukę w Paryżu w Académie Julian. Na kilka lat osiadł w Rzymie. Po powrocie do Lwowa w 1908 roku odbywał jeszcze liczne podróże zagraniczne, między innymi do Włoch. Malował akty, pejzaże, sceny rodzajowe, religijne. Tworzył dekoracje ścienne i teatralne. Z upodobaniem odtwarzał morze, zarówno jako samodzielny motyw pejzażowy, jak też scenki ukazujące pracę rybaków lub rodzajowe ujęcia z życia kurortów i kąpielisk. Często sięgał po tematy ze świata Orientu. Przedstawiał odaliski, sceny rodzajowe z udziałem Arabów, ludzi przy ich zajęciach lub pochłoniętych modlitwą.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 6 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
55Dziewczyna orientu olej, tektura41 x 34 cm
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
37Tancerka olej, sklejka45 x 60 cm
7000.00 PLN
(2258,06USD, 1715,69EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
120Półakt kobiety pastel, tektura70 x 50 cm
8000.00 PLN
(2424,24USD, 1777,78EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
94Za sterem Mariety olej, płótno52 x 72 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
29Poranek, 1925 olej, płótno; 72 x 86 cmolej, płótno; 72 x 86 cm
17000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
35Modlący się Arabowie olej, płótno naklejone na tekturę40 x 63 cm
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)