Samuel FINKELSTEIN
(1885 Sandomierz - 1942 Treblinka)
Samuel Finkelstein studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. Weissa oraz w Wiedniu. Malował głównie portrety, pejzaże, martwe natury i obrazy o tematyce rodzajowej. Używał farb olejnych i akwareli. Swoje prace wystawiał między innymi na Wystawie Sztuki Żydowskiej w Łodzi w 1921 roku oraz w Salonie Wiosennym Żydowskiego Towarzystwa Krzewienia Sztuk Pięknych w Warszawie w 1928 roku. Należał do ugrupowań „Jednoróg” i „Start”, z którymi kilkakrotnie wystawiał swoje prace. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie.
34 | Dom, 1931 | olej, płótno | 35,5 x 35,5 cm | 3000.00 PLN (967,74USD, 735,29EUR) | 3000.00 PLN (967,74USD, 735,29EUR) |