Ferenc EISENHUT

 (1857 Nemet-Palanka na Węgrzech - 1903 Monachium)

Ferenc Eisenhut należał do grona malarzy węgierskich mieszkających i tworzących w Monachium. W latach 1875- 1877 studiował w Budapeszcie, a następnie w latach 1877-1885 w Monachium. Odbywał liczne podróże na Kaukaz (Batumi, Tiflisz, Gunib, Derbent, Dagestan, Baku) oraz do Egiptu, Syrii i Włoch. W jego twórczości dominowało malarstwo orientalne oraz historyczne. Na szczególną uwagę zasługuje obraz Śmierć Gul Baba, którym zdobył Narodowy Wielki Złoty Medal fundowany przez Węgierskie Narodowe Stowarzyszenie Sztuk Pięknych. Wystawiał w Monachium, Berlinie, Wiedniu, Antwerpii, Madrycie, Paryżu.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
45Ludzie bliskiego wschoduolej, płótno47,5 x 32 cm
2000.00 PLN
(606,06USD, 444,44EUR)
2000.00 PLN
(606,06USD, 444,44EUR)