Mieczysław SERWIN-ORACKI

 (1912 Bochnia - 1977 Katowice)

Mieczysław Serwin-Oracki ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąc. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
43Portret Stanisława Budz + Lepsiok olej, tektura39 x 31 cm
2000.00 PLN
(481,93USD, 500,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
137Martwa natura z owocami, 1937olej, płótno46,5 x 61 cm
2100.00 PLN
(636,36USD, 466,67EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)