Józef JAROSZ

 (1890 Rososzka - 1966 Zalesie Dolne)

Józef Jarosz uczył się malarstwa w latach 1907 - 1910 w warszawskiej Szkole Rysunku, następnie w latach 1910 - 1915 kontynuował naukę w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u Lentza i Pieńkowskiego. Żoną Józefa Jarosza była Stanisława Wyszyńska, siostra Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z którą zamieszkał w Zelesinku w 1919 roku. Uprawiał malarstwo pejzażowe w technice olejnej. Brał udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1919 - 1939. W latach 1956 -1964 wystawiał z grupą "Zachęta". Twórczość jego została wyróżniona między innymi nagrodą, którą przyznało artyście w 1927 roku Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, a w 1932 roku otrzymał on z tego samego towarzystwa brązowy medal.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
15Zamek w Będzinie olej, tektura46 x 58,5 cm
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
73Widok na kościół z czerwonym dachem olej, płótno90 x 70 cm
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)