Eugeniusz Marcin KAZIMIROWSKI

 (1873 Wygnanka na Podolu - (1939 Białystok)

Eugeniusz Marcin Kazimirowski studiował malarstwo w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Cynka, I. Jabłońskiego i W. Łuszczkiewicza oraz T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego. W 1897 roku wyjechał na stypendium do Monachium, gdzie uczył się u A. Azbego oraz w akademii u J. C. Hertericha. Naukę kontynuował u w Paryżu. W 1898 roku wrócił do Krakowa do pracowni Wyczółkowskiego. W 1900 roku odbył kurs w Akademii Św. Łukasza w Rzymie. Malował pejzaże, portrety, polichromie kościelne. Od 1914 roku osiadł w Wilnie. Tutaj zajął się między innymi scenografią teatralną. Brał udział w wystawach Wileńskiego Towarzystwa Artystów Plastyków i Wileńskiego Towarzystwa Niezależnych Artystów Malarzy. Malował miejskie widoki, portrety, sceny religijne. Od 1936 roku mieszkał w Białymstoku. Tutaj stworzył cykle pejzaży z Suwalszczyzny i Białowieży. Brał czynny udział w życiu artystycznym wystawiając swoje prace w wielu salonach, od 1898 roku począwszy w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych aż na wystawie Białostockiej Grupy Plastyków w 1938 roku.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
81Portrety dzieci, około 1905 oba portrety: olej, drewniana paleta malarskaoba portrety: 45 x 26 cm
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)