Jan Wacław ZAWADOWSKI(ZAWADO)

 (1891 Skobiełka na Wołyniu - 1982 Aix-en-Provance)

Jan Wacław Zawadowski „Zawado” studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Pankiewicza. W latach trzydziestych zamieszkał w Orcel w Prowansji. Duży wpływ na jego twórczość wywarła miedzy innymi sztuka Cezanne’a. Stał się znakomitym kolorystą. Początkowo malował obrazy w wyciszonej, chłodnej barwie. Później tworzył w indywidualnej formule pejzaże o jaskrawym kolorze, zwłaszcza prowansalskie, a także martwe natury i rzadziej portrety. W latach 1913-1914, związany kontraktem z Galerią Cassirer w Berlinie, uczestniczył w jej wystawach, między innymi w Kolonii, w Düsseldorfie, w Monachium. Bral udział w Salonach paryskich (Niezależnych i Tuileryjskim), a także w wystawach polskiego środowiska artystycznego w Paryżu. Wystawiał też w Polsce, w Krakowie, Warszawie, Łodzi i w Poznaniu.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
87Kwiaty w wazonie olej, płótno81,5 x 53,5 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)