Henryk JAWORSKI

 (1906 Radomsko - 1944 Wileńszczyzna)

Henryk Jaworski studiował malarstwo i grafikę w latach 1925-1931 i 1937-1938 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u T. Pruszkowskiego i W. Skoczylasa. Od 1934 roku należał do Związku Artystów "Blok". Zajmował się malarstwem, grafiką, projektowaniem plakatów. Otrzymał między innymi nagrodę za projekt reklamy Browaru Książęcego w Tychach. Był również ilustratorem oraz projektantem wnętrz. Miał swój udział w projektowaniu wnętrz statku "Batory". W czasie II wojny światowej należał do Armii Krajowej. Jego dorobek artystyczny został w tym czasie prawie całkowicie zniszczony. W Muzeum Śląskim w Katowicach znajduje się jego obraz w temperze Domy

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
68Zabudowania, 1928 olej, dykta48 59,5 cm
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)