Józef RAPACKI

 (1871 Warszawa - 1929 Olszanka koło Skierniewic)

Józef Rapacki studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej Gersona oraz w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1886 - 1887. Naukę kontynuował w monachijskiej akademii do 1889 roku. Po studiach działał w Warszawie, kilkakrotnie odbywał podróże do Włoch. W latach 1900 - 1907 mieszkał w Krakowie. A od 1907 roku osiadł w Olszance. Najchętniej malował pejzaże, początkowo w ciemniejszej tonacji, z czasem rozjaśnił znacznie paletę pod wpływem francuskich impresjonistów. Poszukiwał nastrojowych elementów pejzażu, często udane motywy i ulubione przez artystę powracały w jego twórczości wielokrotnie.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
58Pejzaż z brzozami, około 1920 olej, tektura54 x 38 cm
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
68Droga przez pola, 1915 olej, płótno100 x 118 cm
80000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
84000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
58Pejzaż zimowy - przelot ptaków przed zachodem słońca, 1916 olej, płótno naklejone na tekturę47 x 62 cm
25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
28000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
46Pejzaż zimowy z brzozami, około 1920 akwarela, gwasz, papier50 x 68,5 cm
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
71Wędrowny rzemieślnik, około 1915 autolitografia, papierwymiary karty 49 x 34 cm
900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
53Pejzaż - Strumień na wiosnę, 1921 olej, płótno152 x 100,5 cm
60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
8"W drodze do Emaus" - autoportret, około 1925 kredka, węgiel, papier95,5 x 67 cm
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
29Pejzaż z kaczeńcami olej, płótno naklejone na tekturę17 x 27 cm
7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
31Pejzaż z rozlewiskami olej, dykta24 x 40 cm
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)