Mojżesz LEJBOWSKI

 (1876 Nowogródek - 1942 lub 1943 Wilno)

Mojżesz (Mosze) Lejbowski (Leibowski) studiował malarstwo w Paryżu najprawdopodobniej u M. Bonneta w latach 1899 – 1900 i w 1904. W okresie międzywojennym mieszkał w Wilnie. Przed II wojna światową był przewodniczącym Związku Żydowskich Artystów Plastyków. W 1940 roku przeniósł się do Grodna. Tworzył obrazy olejne i pastelowe. Był wziętym portrecistą. Malował również nastrojowe widoki miejskie, malownicze zaułki, sceny rodzajowe ukazujące biedną ludność zamieszkująca miasta. Swoje prace od roku 1899 wystawiał w Wilnie, Białymstoku, Mińsku i w Grodnie. W roku 1939 zaprezentował swoją pracę na wystawie Stowarzyszenia Żydowskich Artystów Plastyków. Zginął w getcie wileńskim.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 4 prace tego autora

Mojżesz LEJBOWSKI ,Zaułek miejski , olej, płyta, 24,5 x 20,5 cm

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(921,05USD, 833,33EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Mojżesz LEJBOWSKI ,Miejska uliczka , olej, tektura, 32 x 21,5 cm

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(645,16USD, 490,20EUR)

Cena uzyskana:

2800.00 PLN
(903,23USD, 686,27EUR)

Mojżesz LEJBOWSKI ,Widok miasteczka w księżycową noc , olej, płótno, 39 x 51 cm

Numer katalogowy:82

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Mojżesz LEJBOWSKI ,Stare domy , olej, płyta, 20 x 27 cm

Numer katalogowy:58

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)