Stanisław KAMOCKI

 (1875 Warszawa - 1944 Zakopane)

Stanisław Kamocki malarstwo studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Cynka, Wyczółkowskiego, Malczewskiego i Stanisławskiego w latach 1891-1900. Uważany jest za najzdolniejszego ucznia tego ostatniego i jednego z najciekawszych pejzażystów polskich. Po ukończeniu studiów podróżował, był w Paryżu, we Włoszech, w Niemczech i w Szwajcarii. W 1919 roku objął katedrę pejzażu w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, kontynuując rozwój szkoły pejzażu zapoczątkowanej przez Stanisławskiego. Od 1942 roku nauczał w zakopiańskiej Państwowej Szkole Góralskiej Sztuki Ludowej. Najczęściej malował pejzaże, rzadziej martwe natury i wnętrza. Najwyżej cenione są w jego twórczości nastrojowe krajobrazy, powstałe po 1910 roku, malowane szerokimi, śmiałymi pociągnięciami pędzla, w których malarz dokonuje syntezy barwnej poszczególnych elementów pejzażu.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Stanisław KAMOCKI,Chata nad strumykiem , olej, tektura, 33 x 38 cm

Numer katalogowy:45

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(2077,92USD, 1860,47EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Park , olej, tektura, 39 x 61,5 cm

Numer katalogowy:67

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Zima we wsi, około 1930 , olej, dykta, 48,5 x 67,5 cm

Numer katalogowy:49

Cena wywoławcza:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Pejzaż majowy z kościołem , olej, tektura, 49 x 62 cm

Numer katalogowy:90

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Pejzaż górski z zagrodą, 1928 , olej, tektura, 67 x 94 cm

Numer katalogowy:121

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Wiejski kościół, 1920 , olej, tektura, 25,5 x 35 cm

Numer katalogowy:53

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Góralskie zagrody, około 1920 , olej, tektura, 35,5 x 50,5 cm

Numer katalogowy:64

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław KAMOCKI,Wnętrze kościółka we Frydmanie. 1919 , olej, płótno, 96 x 105,5 cm

Numer katalogowy:110

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)