Franciszek KOSTRZEWSKI

 (1826 Warszawa - 1911 Warszawa)

Franciszek Kostrzewski odbył studia malarskie w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, między innymi u J. F. Piwarskiego i R. Hadziewicza. Głównie malował pejzaże i sceny rodzajowe. Posługiwał się techniką olejną oraz akwarelą. Odbył kilka podróży zagranicznych, ale całe życie związany był ze środowiskiem warszawskim. Zajmował się również ilustracją, będąc stałym współpracownikiem „Tygodnika Ilustrowanego" oraz innych pism warszawskich. Był jednym z najpopularniejszych malarzy swojej epoki, zarówno ze względu na swój talent malarski, zacięcie satyryczne, jak i zalety towarzyskie i wielką pracowitość. Jego dzieła znajdują się we wszystkich znaczniejszych muzeach polskich, między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie. Malarz był świetnym obserwatorem życia. Scenki podpatrzone przez siebie, które humorystycznie przedstawiał, zyskały mu największą popularność. Docierały one od szerszej publiczności za pośrednictwem prasy. Prezentowany obrazek był zapewne również przygotowany do publikacji prasowej.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 9 prac tego autora

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Helena po latach, 1909 , akwarela, papier, 31,5 x 21,5 cm

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(757,58USD, 555,56EUR)

Cena uzyskana:

2800.00 PLN
(848,48USD, 622,22EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Scena z "Pana Tadeusza", około 1895-1900 , olej, płótno, 94 x 47 cm

Cena wywoławcza:

14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Andrzej Kmicic chorąży orszański, 1887 , akwarela, gwasz, papier, 29 x 23 w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Pułkownik Michał Wołodyjowski, 1887 , akwarela, gwasz, papier, 29 x 23 w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Studium drzew, 1846 , akwarela, papier, 28 x 38 cm

Numer katalogowy:44

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Domowa awantura , ołówek, tusz lawowany; papier, 18 x 13,8 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:55

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Longinus Podbipięta, 1887 , akwarela, gwasz, papier, 30 x 23 cm w świetle passe partout

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Jan Onufry Zagłoba, 1887 , akwarela, gwasz, papier, 30 x 23 cm w świetle passe partout

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Franciszek KOSTRZEWSKI ,Grajek , akwarela, gwasz, papier, w świetle passe-partout 34 x 24 cm

Numer katalogowy:122

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)