Amelia PALECZNA

 (1870 Kraków - 1953 Kraków)

Amelia Paleczna studiowała w Szkole Malarstwa i Rysunku S. Grocholskiego. Swoje prace malarskie wystawiała w Towarzystwie Przyjaciół sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1891 – 1900. Wzięła również udział w I wystawie Stowarzyszenia Artystek Polskich w Krakowie w 1899 roku. Przez pewien czas mieszkała w Paryżu. W 1903 roku wystawiała na Salonie des Indépendants. Malowała portrety, scenki rodzajowe, pejzaże. Jej prace znajdują się dzisiaj między innymi w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej i w Zamku w Niedzicy.

Amelia PALECZNA ,Pejzaż, 1909 , olej, płótno, 33 x 41 cm

Numer katalogowy:113

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)