Seweryn BIESZCZAD

 (1852 Jasło - 1923 Krosno)

Seweryn Bieszczad studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1868-1876. Następnie wyjechał do Wiednia jako stypendysta na dalszą naukę. Studia kontynuował w monachijskiej akademii u A. Wagnera. Wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1874-1890, w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1885-1906, w salonie Krywulta 1880-1895. Brał udział w wystawach za granicą, w Monachium i Wiedniu. Uprawiał malarstwo rodzajowe i pejzażowe, używając głównie oleju, czasami akwareli. Chętnie ukazywał rodzimy krajobraz, sceny z życia wsi oraz sięgał niejednokrotnie po wątki literackie. Jego prace wyróżnia subtelny koloryt i pogodna nastrojowość. Największy zbiór dzieł Bieszczada znajduje się w Muzeum Okręgowym w Krośnie.

Seweryn BIESZCZAD ,Pejzaż ze sztafażem, olej, płótno, 67 x 90 cm

Numer katalogowy:66

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Seweryn BIESZCZAD ,Kapliczka w górach,1920 , akwarela, gwasz, papier, 72 x 48 cm

Numer katalogowy:78

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)