Leon WYCZÓŁKOWSKI

 (1852 Huta Miastkowska koło Garwolina - 1936 Warszawa)

Leon Wyczółkowski początkowo studiował w warszawskiej Klasie Rysunkowej u R. Hadziewicza i W. Gersona. Dalszą naukę odbywał w Monachium, a w latach 1877-1879 uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u J. Matejki. Przebywał potem we Lwowie, w Warszawie i na Ukrainie. W 1889 roku odbył podróż do Paryża. Do 1829 roku mieszkał w Krakowie, będąc do roku 1911 profesorem tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Potem przeniósł się do warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Jako członek Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka" brał udział w jego pokazach oraz w wielu zagranicznych wystawach. Malarz za swą twórczość był wielokrotnie nagradzany. Malował obrazy historyczne, sceny rodzajowe, pejzaże, motywy architektoniczne, kwiaty. Używał farb olejnych, wodnych, pasteli. Przy każdej technice zawsze wykazywał szczególną wrażliwość na problem światła w malarstwie. Był równocześnie jednym z najlepszych grafików. Do wielkiego mistrzostwa doszedł w litografii.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 8 prac tego autora

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Pejzaż ukraiński, 1911 , akwarela, papier, 18 x 27,5 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:57

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Portret męski, 1925 , pastel, papier, 47 x 64 cm

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Białe róże, 1916 , olej, płótno, 30,3 x 46 cm

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Wnętrze lasu, 1914 , akwarela, papier, 68 x 47,5 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:73

Cena wywoławcza:

22000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Studium - barokowy wspornik, około 1930 , ołówek, papier, 23 x 12 cm w świetle passe-partout

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Widok na most Dębnicki w Krakowie, 1914 , akwarela, papier, 39,5 x 59,5 cm

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Pejzaż zakopiański, lata dwudzieste XX wieku , akwarela, papier, 22,5 x 33,5 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Pejzaż , olej, płótno, 42 x 62 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

21000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)