XIX Aukcja

Andrzej PIETSCH ,Krajobraz I, 1999 , akwaforta, akwatinta, papier, papier 35,5 x 32,5 cm; kompozycja 23 cm x 22,3 cm;

Cena wywoławcza:

400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Talerz dekoracyjny z kompozycją według Rembrandta, fajans malowany podszkliwnie kobaltem, średnica 42 cm, wysokość 7 cm

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wlastimil HOFMAN ,Chrystus Frasobliwy, 1968 , olej, płótno, 75 x 61 cm

Wlastimil HOFMAN

(1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Chrystus Frasobliwy, 1968

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wazonik ze szkła powlekanego dekorowany motywem czeremchy, szkło warstwowe, powlekane, matowione, trawione, wysokość: 8 cm

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wazonik ze szkła powlekanego z motywem kwitnącego pełnika* , szkło warstwowe, powlekane, matowane, trawione, wysokość 13 cm

Cena wywoławcza:

2300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Pojemnik z przykrywką dekorowany w motywy arabeskowe, Francja, około 1880 - 1890 , szkło mleczne, z dekoracją emaliową na powierzchni, wysokość 15,5 cm (z przykrywką), średnica 13 cm

Cena wywoławcza:

3200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Teodor AXENTOWICZ ,Pastuszek z owcami, 1892 , olej, deska, 35 x 27cm

Teodor AXENTOWICZ

(1859 Braszów w Rumunii - 1938 Kraków)

Pastuszek z owcami, 1892

Cena wywoławcza:

25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Roman KOCHANOWSKI ,Studium portretowe dziewczyny , olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 29,5 cm

Roman KOCHANOWSKI

(1857 Kraków - 1945 Freising w Bawarii)

Studium portretowe dziewczyny

Cena wywoławcza:

14000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Eugeniusz GEPPERT ,Kawaleria, Szarża ułanów , akwarela, papier, 50,5 x 70,5 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz akwarelista ,Zygmunt III, król Polski, z orderem Złotego Runa, około 1900 , akwarela, papier, 78 x 57 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Dionigi VALESI ,Amfiteatr – arena w Weronie (Anfiteatro detto l`Arena di Verona), 1744 , akwaforta wykończona rylcem, odbita z dwóch płyt; papier żeberkowy gruby wenecki, płyty 735 x 492 mm i 734 x 497 mm

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Ignacy PIEŃKOWSKI ,Prymule, 1923 , olej, tektura, 69,5 x 49 cm

Ignacy PIEŃKOWSKI

(1877 Dołubniów k. Białegostoku - 1948 Kraków)

Prymule, 1923

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Piotr STACHIEWICZ ,Studium portretowe młodej dziewczyny , pastel, papier, 47,3 x 53,3 cm

Piotr STACHIEWICZ

(1858 Nowosiółki Gościnne - 1938 Kraków)

Studium portretowe młodej dziewczyny

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wilhelm WACHTEL ,Portret kobiety , pastel, papier, 47 x 42,5 cm

Wilhelm WACHTEL

(1875 Lwów - 1942 USA)

Portret kobiety

Cena wywoławcza:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Włodzimierz TETMAJER ,Szlachcic polski , akwarela, papier, kompozycja w owalu 19 x 14,7 cm na papierze 32 x 27 cm

Włodzimierz TETMAJER

(1862 Ludźmierz - 1923 Kraków)

Szlachcic polski

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Pas utworzony z 9 ogniw w formie rozet , srebro, złocone, kameryzowane turkusami i dekorowane czarna emalią; 9 rozet, 8 skuwek, 6 kaboszonów oraz łańcuchy naszyte na aksamit , długość pasa 84 cm, szerokość największej rozety 6,8 cm; długość dwóch elementów stanowiących ruki: 23 i 43 cm

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon ORMEZOWSKI ,Martwa natura z dzbankiem, olej, płótno, 50 x 61 cm

Leon ORMEZOWSKI

(1896 Bolechów /obecnie Ukraina/ - 1949 Łódź)

Martwa natura z dzbankiem

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Ignacy HIRSZFANG ,Kwiaty w wazonie , akwarela, papier, 59 x 48 cm

Ignacy HIRSZFANG

(1892 ? Tomaszów Mazowiecki - 1943 Oświęcim)

Cena wywoławcza:

1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Filiżanka, około 1715-1719* , porcelana, malowana złotem i czerwoną farbą, dekoracja reliefowa, wysokość 8 cm, średnica 6,2 cm;

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Pojemnik w formie leżącej owieczki, około 1750 , porcelana malowana naszkliwnie, wysokość 12,5 cm

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Szkatułka drewniana na listy, początek XIX wieku , drewno malowane, wymiary: 8 x 15 x21 cm

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Salaterka o 16-listnym wykroju krawędzi, około 1820 , porcelana malowana naszkliwnie, średnica 22,2 cm; wysokość 6 cm

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Para waz z dekoracją kwiatową, około 1800-1805 , porcelana malowana naszkliwnie, wysokość z przykrywą 40,5 cm; szerokość 20 cm

Cena wywoławcza:

70000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

75000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józefa KRATOCHWILA – WIDYMSKA ,Akt , olej, tektura, 70,5 x 105 cm

Józefa KRATOCHWILA – WIDYMSKA

(1878 Lwów - 1965 Lwów)

Akt

Cena wywoławcza:

11500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józefa KRATOCHWILA – WIDYMSKA ,Akt - Zaczytana , olej, tektura, 71,5 x 94 cm

Cena wywoławcza:

11500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bolesław NAWROCKI ,Portret śpiewaczki, Janiny Smotryckiej*, 1908 , olej, płótno, 101 x 84 cm

Cena wywoławcza:

19500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

35000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jan Czesław MONIUSZKO ,Rozmowa przy winie, 1890 , olej, płótno, 47,8 x 71 cm

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) ,Sanna , olej, płótno, 46,5 x 77,5 cm

Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ)

(około 1875 /?/ - 1946/1947 Warszawa, Łódź /?/)

Sanna

Cena wywoławcza:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Czesław ZNAMIEROWSKI ,Pejzaż morski, około 1930 , olej, płótno, 52 x 69 cm

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Witold MONASTYRSKI ,Łódź z żaglem, 1952 , olej, płótno, 61 x 83 cm

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Irena KNOTHE ,Herbaciane róże, 1963 , akwarela, papier, 34 x 24 cm

Irena KNOTHE

(1903 Pińczów - 1987 )

Herbaciane róże, 1963

Cena wywoławcza:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Ludwik TYROWICZ ,Maki, 1936 , tempera, tektura, 31 x 41 cm

Ludwik TYROWICZ

(1901 Lwów - 1958 Łódź)

Maki, 1936

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Roman SIELSKI ,Dziewczyna w fotelu – akt na fotelu , olej, płótno naklejone na tekturę, 69x 5 x 49,5 cm

Roman SIELSKI

(1903 Sokal pod Lwowem - 1990 Lwów)

Dziewczyna w fotelu – akt na fotelu

Cena wywoławcza:

8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Roman SIELSKI ,Plażowiczki na słońcu, 1959 , olej, tektura, 33,5 x 50 cm

Roman SIELSKI

Plażowiczki na słońcu, 1959

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Roman SIELSKI ,Plaża - dziewczyna na huśtawce, 1970 , olej, płótno, 54 x 80 cm

Roman SIELSKI

Plaża - dziewczyna na huśtawce, 1970

Cena wywoławcza:

8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Zenon KONONOWICZ ,Droga przez sad, 1936 , olej, tektura, 19,5 x 26 cm

Zenon KONONOWICZ

(1903 Hończary koło Nowogródka - 1971 Kazimierz Dolny)

Droga przez sad, 1936

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Fryderyk KLOPFER ,Leśna droga , gwasz, akwarela, papier, 29,5 x 42,5 cm w świetle passe-partout

Fryderyk KLOPFER

(1865 - 1942 Warszawa /?/)

Leśna droga

Cena wywoławcza:

800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Pejzaż zakopiański, lata dwudzieste XX wieku , akwarela, papier, 22,5 x 33,5 cm

Leon WYCZÓŁKOWSKI

(1852 Huta Miastkowska koło Garwolina - 1936 Warszawa)

Pejzaż zakopiański, lata dwudzieste XX wieku

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leon WYCZÓŁKOWSKI ,Widok na most Dębnicki w Krakowie, 1914 , akwarela, papier, 39,5 x 59,5 cm

Leon WYCZÓŁKOWSKI

Widok na most Dębnicki w Krakowie, 1914

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Karol ROGALSKI ,Portret kobiety w profilu , pastel, papier, 47 x 40 cm w passe-partout

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Kamila BUKOWSKA ,Portret młodej kobiety w wieśniaczym stroju , olej, tektura, 67 x 4 cm

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Henryk HAYDEN ,Martwa natura z kwiatami i owocami, około 1923 , olej, tektura, 33 x 40,5 cm

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Władysław SZERNER,Martwa natura z melonem i marchewką , olej, płótno naklejone na płytę, 19 x 26 cm

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Karol WIERUSZ-KOWALSKI ,Konie na pastwisku , olej, tektura, 25 x 35,5 cm

Karol WIERUSZ-KOWALSKI

(1869 Warszawa - 1953 Poznań)

Konie na pastwisku

Numer katalogowy:44

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Karol WIERUSZ-KOWALSKI ,Konie przy wodopoju , olej, tektura, 24,5 x 35 cm

Karol WIERUSZ-KOWALSKI

(1869 Warszawa - 1953 Poznań)

Konie przy wodopoju

Numer katalogowy:45

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Leopold GOTTLIEB ,Pijak, około 1927 , olej, płótno, 39,7 x 50,4 cm

Leopold GOTTLIEB

(1879 Drohobycz - 1934 Paryż)

Pijak, około 1927

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Erno ERB ,Brukarze , olej, płyta, 57 x 105 cm

Erno ERB

(1890/?/ Lwów - 1943 Lwów)

Brukarze

Numer katalogowy:47

Cena wywoławcza:

9500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jonasz STERN ,Pejzaż górski z cerkwią , olej, papier, 26 x 40 cm w świetle passe-partout

Jonasz STERN

(1904 Kałusz - 1988 Zakopane)

Pejzaż górski z cerkwią

Numer katalogowy:48

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław WOCJAN ,U świętego dębu, 1964 , olej, płótno, 69 x 40 cm

Numer katalogowy:49

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Tadeusz RYBKOWSKI ,Patrol rosyjski, 1918 , olej, płótno naklejone na tekturę, 20 x 29,5 cm

Tadeusz RYBKOWSKI

(1848 Kielce - 1926 Lwów)

Patrol rosyjski, 1918

Numer katalogowy:50

Cena wywoławcza:

2800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy KOSSAK ,Ułan , olej, tektura, 31 x 23,5 cm

Jerzy KOSSAK

(1886 Kraków - 1955 Kraków)

Ułan

Numer katalogowy:51

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stepan ŁUCYK ,Przy zachodzie słońca, 1938 , olej, tektura, 16,8 x 20 cm

Stepan ŁUCYK

(1906 Lwów - 1963 Minneapolis)

Przy zachodzie słońca, 1938

Numer katalogowy:52

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stepan ŁUCYK ,Przed deszczem, 1937 , olej, tektura, 14 x 21 cm

Stepan ŁUCYK

Przed deszczem, 1937

Numer katalogowy:53

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy NOWOSIELSKI,Kompozycja,1986 , olej, deska, 22 x 30 cm

Jerzy NOWOSIELSKI

(1923 Kraków - 2011 Kraków)

Kompozycja,1986

Numer katalogowy:54

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Izabela (Elżbieta) DZIAŁYŃSKA ,W pracowni rzeźbiarza, przed 1857 , olej, deska, 20,7 x 17 cm

Numer katalogowy:55

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Władysław BAKAŁOWICZ ,Po pojedynku , olej, drewno, 27 x 22 cm

Władysław BAKAŁOWICZ

(1833 Chrzanów - 1903 Paryż)

Po pojedynku

Numer katalogowy:56

Cena wywoławcza:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Alfred NICKISCH ,Pejzaż z zagrodą wśród drzew , olej, tektura, 35,5 x 48,5 cm

Alfred NICKISCH

(1872 Święte koło Środy - 1948 Bamberg)

Pejzaż z zagrodą wśród drzew

Numer katalogowy:57

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5100.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Mojżesz LEJBOWSKI ,Stare domy , olej, płyta, 20 x 27 cm

Mojżesz LEJBOWSKI

(1876 Nowogródek - 1942 lub 1943 Wilno)

Stare domy

Numer katalogowy:58

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Gertruda STAATS ,Pejzaż z rzeką , olej, płótno, 42 x 56 cm

Gertruda STAATS

(1859 Wrocław - 1938 Wrocław)

Pejzaż z rzeką

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,Pejzaż letni, 1952, olej, płótno, 48 x 62 cm

Numer katalogowy:60

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Mieczysław REYZNER ,Portret kobiety w tiulowym szalu , olej, tektura, 35 x 25 cm

Numer katalogowy:61

Cena wywoławcza:

3800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz monogramista ,Portret mężczyzny z bokobrodami, 1827 , pastel, papier, 50 x 39 cm

Numer katalogowy:62

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław BIELAWSKI ,Martwa natura z różami , olej, tektura, 58 x 47 cm

Numer katalogowy:63

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław BIELAWSKI ,Martwa natura z chryzantemą, 1933 , olej, tektura, 70 x 52 cm

Numer katalogowy:64

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Samotne drzewa , olej, tektura, 22 x 35 cm

Iwan TRUSZ

(1869 Wysocko - 1941 Lwów)

Samotne drzewa

Numer katalogowy:65

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Seweryn BIESZCZAD ,Pejzaż ze sztafażem, olej, płótno, 67 x 90 cm

Seweryn BIESZCZAD

(1852 Jasło - 1923 Krosno)

Pejzaż ze sztafażem

Numer katalogowy:66

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Julian FAŁAT ,Zimowy pejzaż z chałupami , akwarela, gwasz, tektura, 24 x 50 cm

Julian FAŁAT

(1853 Tuligłowy - 1929 Bystra)

Zimowy pejzaż z chałupami

Numer katalogowy:67

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Artur KLAR ,Zima na wsi, 1931 , olej, tektura, 30 x 39,5 cm

Artur KLAR

(1895 Lwów - 1942 Bełżec)

Zima na wsi, 1931

Numer katalogowy:68

Cena wywoławcza:

1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Alfred LENICA ,Kompozycja , gwasz, tektura, 54 x 100 cm

Alfred LENICA

(1899 Pabianice - 1977 Warszawa)

Numer katalogowy:69

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Alfred LENICA ,Kompozycja, 1971 , olej, płótno, 45 x 79 cm

Alfred LENICA

Kompozycja, 1971

Numer katalogowy:70

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Alfred LENICA ,Kompozycja , olej, płótno, 48,5 x 84,5 cm

Alfred LENICA

Numer katalogowy:71

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Pisarz ikon ,Ikona Zwiastowanie, Rosja, koniec XVIII wieku , tempera, złocenia, deska, 36 x 31,5 cm

Numer katalogowy:72

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz nieznany ,Ukrzyżowanie, około 1700 , lej, płótno naklejone na sklejkę, 27,5 x 18,5 cm

Numer katalogowy:73

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Kazimierz Wiktor HOLLER ,„Wieś pod Warszawą”- widok na Warszawę z praskiego brzegu, 1920 , olej, tektura, 20 x 25 cm

Numer katalogowy:74

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Kazimierz ŁOTOCKI ,Widok z Wólki koło Lwowa , olej, tektura, 18,5 x 24,5 cm

Kazimierz ŁOTOCKI

(1882 Szumlany Małe k. Brzeżan - 1942 ZSRR)

Widok z Wólki koło Lwowa

Numer katalogowy:75

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Rafał MALCZEWSKI ,Pejzaż z wysoką górą - ostańcem , akwarela, papier, 24 x 35 cm

Numer katalogowy:76

Cena wywoławcza:

1900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef NOWORYTA ,Pejzaż tatrzański, 1932 , akwarela, papier, 37 x 55 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:77

Cena wywoławcza:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) ,W parku zimą , olej, tektura, 34,5 x 62 cm

Numer katalogowy:78

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wiktor KORECKI ,Wiejska zagroda w śniegu , olej, płótno, 61 x 92 cm

Wiktor KORECKI

(1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy)

Wiejska zagroda w śniegu

Numer katalogowy:79

Cena wywoławcza:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Maurycy APFELBAUM ,Scena rodzajowa z Arabami , olej, tektura, 44,5 x 29,5 cm

Maurycy APFELBAUM

(1887 Mszczonów - 1931 Katowice)

Scena rodzajowa z Arabami

Numer katalogowy:80

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jan ROSEN ,Mameluk w bitwie pod piramidami, 1923 , akwarela, papier, 52 x 43 cm

Numer katalogowy:81

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bolesław BAAKE ,Pranie dywanów, 1939 - 1945 , olej, tektura, 28 x 40 cm

Bolesław BAAKE

(1905 Kijów - 1963 Bhannesz /Liban/)

Pranie dywanów, 1939 - 1945

Numer katalogowy:82

Cena wywoławcza:

800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Salomon Leonardus VERVEER ,Na drodze w rybackiej wiosce , olej, płótno, 54,7 x 70 cm

Numer katalogowy:83

Cena wywoławcza:

90000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław TONDOS ,Wojciech KOSSAK ,Widok na wejście do Katedry Wawelskiej , akwarela, papier, 56 x 78 cm

Numer katalogowy:84

Cena wywoławcza:

13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Kazimierz DZIELIŃSKI ,Róże w wazonie , olej, płótno, 72 x 53 cm

Kazimierz DZIELIŃSKI

(1894 Lwów - 1955 Nowy Targ)

Róże w wazonie

Numer katalogowy:85

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisław JAMONTT ,Samotny stary wiatrak, 1954 , sucha igła z akwafortą, papier, 21,1 x 26,8 cm

Bronisław JAMONTT

(1886 Dokudowo pod Lidą - 1957 Toruń)

Samotny stary wiatrak, 1954

Numer katalogowy:86

Cena wywoławcza:

500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Fryderyk Antoni HAYDER ,Przy stole, 1930 , sucha igła, papier , sucha igła; 15,5 x 11 cm; papier 21 x 16,3 cm

Numer katalogowy:87

Cena wywoławcza:

500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław CZAJKOWSKI ,Staw w Borkach o zachodzie, 1939 , olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm

Numer katalogowy:88

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław CZAJKOWSKI ,Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936 , olej, tektura, 24,5 x 32,5 cm

Numer katalogowy:89

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec),Widok na Kolumnę Zygmunta i Katedrę w Warszawie , akwarela, papier, 20 x 16 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:90

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec),Ulica Świętojańska w Warszawie , akwarela, papier, 44 x 29 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:91

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisław JAMONTT ,Cztery Pejzaże z drzewami , akwarele, papier, 1a) 31,6 x 23,5 w świetle passe-partout; 2b) 32 x 23,5 cm w świetle passe-partout; 3c) 31,6 x 23,5 w świetle passe-partout; 4d) 32 x 24 cm w świetle passe-partout;

Bronisław JAMONTT

Cztery Pejzaże z drzewami

Numer katalogowy:92

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Juliusz KOSSAK ,Wesele krakowskie, 1890 , akwarela, jedwab w formie rozwartego wachlarza; na bokach tusz, akwarela, gwasz, papier, 45 x 85 cm; rozwarty wachlarz 35 x 68,5 cm w świetle passe-partout;

Juliusz KOSSAK

(1824 Wiśnicz - 1899 Kraków)

Wesele krakowskie, 1890

Numer katalogowy:93

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

27000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jan RUBCZAK ,Łodzie na przystani, początek lat dwudziestych XX wieku , olej, tektura, 31 x 41 cm

Numer katalogowy:94

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Iwan TRUSZ ,Pejzaż krymski , olej, karton, 16 x 21 cm

Iwan TRUSZ

(1869 Wysocko - 1941 Lwów)

Pejzaż krymski

Numer katalogowy:95

Cena wywoławcza:

4500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Maria ŁASZKIEWICZ ,Akt siedzącej kobiety, 1911 - 1914 , kredka, papier, 39 x 29 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:96

Cena wywoławcza:

400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Maria ŁASZKIEWICZ ,Akt leżącej kobiety, 1911 - 1914 , kredka, papier, 29 x 39 cm w świetle passe-partout

Numer katalogowy:97

Cena wywoławcza:

400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy FEDKOWICZ ,Kwiaty w wazonie , ołówek, tusz, papier, 28,5 x 22 cm w świetle passe-partout

Jerzy FEDKOWICZ

(1891 Stefanówka na Podolu - 1959 Kraków)

Numer katalogowy:98

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adolf (Abraham) BEHRMANN,Róże , olej, tektura, 33,5 x 30 cm

Adolf (Abraham) BEHRMANN

(1876 Ryga - 1942 getto w Białymstoku)

Róże

Numer katalogowy:99

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Juliusz MAKAREWICZ ,Tarnopol, 1897 , akwarela, papier, 32 x 50 cm

Juliusz MAKAREWICZ

(1854 Synowódzko Wyżne koło Stryja - 1936 Kraków)

Tarnopol, 1897

Numer katalogowy:100

Cena wywoławcza:

600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stanisław ZALEWSKI ,Miejski zaułek, 1935 , akwarela, papier, 44 x 34 cm w świetle passe-partout

Stanisław ZALEWSKI

(1896 Perespa koło Włodawy - 1958 Warszawa)

Miejski zaułek, 1935

Numer katalogowy:101

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz dziewiętnastowieczny ,Widok Warszawy od strony Pragi, pierwsza połowa XIX wieku* , olej, płótno, 88 x 68 cm

Numer katalogowy:102

Cena wywoławcza:

25000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz - portrecista osiemnastowieczny ,Portret młodej kobiety*, około 1790 , olej, płótno, 73 x 57 cm

Numer katalogowy:103

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz - portrecista dziewiętnastowieczny ,Portret kobiety w czepku, około 1820 ,

Numer katalogowy:104

Cena wywoławcza:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

18000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy HULEWICZ ,Macierzyństwo* , 1928 , olej, tektura, 56 x 36 cm

Jerzy HULEWICZ

(1886 Kościanki koło Wrześni - 1941 Warszawa)

Macierzyństwo* , 1928

Numer katalogowy:105

Cena wywoławcza:

45000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

51000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Para wazek dekoracyjnych z motywem centaurów, Francja początek XIX wieku , brąz patynowany, czerwony marmur, wysokość 25,5 cm, średnica 12,5 cm

Numer katalogowy:106

Cena wywoławcza:

6600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz wątków mitologicznych ,Triumf Galatei*/?/ , olej, płótno, olej, płótno; 47 x 60 cm

Numer katalogowy:107

Cena wywoławcza:

12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Alfons KARNY ,Relief - Maski , glinka, 13,5 x 19 cm

Alfons KARNY

(1901 Białystok - 1989 Warszawa)

Relief - Maski

Numer katalogowy:108

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Étienne Maurice Falconet ,Grupa figuralna Marchands de plaisirs au tourniquet* , porcelana szkliwiona, barwnie malowana naszkliwnie, wysokość: 16 cm, szerokość podstawy 16,5 cm;

Numer katalogowy:109

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Dwa dzbanki dekorowane sceną polowania na lisa, około 1820-1825 , kamionka delikatna, biała, relief, kobaltowe szkliwo, wys. 16 cm średnica 14 cm; wys.9,5 cm, średnica 8,5 cm;

Numer katalogowy:110

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Wojciech WEISS ,Kwiaty w wazonie , olej, tektura, 47,5 x 31,5 cm

Wojciech WEISS

(1875 Leorda w Rumunii - 1950 Kraków)

Numer katalogowy:111

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Stefan DOMARADZKI ,Pejzaż nadmorski , olej, płótno, 54 x 65,3 cm

Stefan DOMARADZKI

(1897 Niżny Nowgorod - 1983 Nandy pod Paryżem)

Pejzaż nadmorski

Numer katalogowy:112

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Amelia PALECZNA ,Pejzaż, 1909 , olej, płótno, 33 x 41 cm

Amelia PALECZNA

(1870 Kraków - 1953 Kraków)

Pejzaż, 1909

Numer katalogowy:113

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef Kordian ZAMORSKI ,Portret żony, 1936 , olej, płótno, 51 x 31 cm

Józef Kordian ZAMORSKI

( 1900 gmina Rzepiennik - 1983 )

Portret żony, 1936

Numer katalogowy:114

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Maria KOMIEROWSKA-MOŚCICKA ,Peonie , olej, płótno, 44 x 57 cm

Maria KOMIEROWSKA-MOŚCICKA

(1913 Kopana - 1972 Warszawa)

Peonie

Numer katalogowy:115

Cena wywoławcza:

1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Henryk SZCZYGLIŃSKI ,Wnętrze lasu , olej, tektura, 22,5 x 16 cm

Henryk SZCZYGLIŃSKI

(1881 Łódź - 1944 Warszawa)

Wnętrze lasu

Numer katalogowy:116

Cena wywoławcza:

1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Henryk SZCZYGLIŃSKI ,Wiosna , olej, płótno, 50,5 x 64 cm

Henryk SZCZYGLIŃSKI

(1881 Łódź - 1944 Warszawa)

Wiosna

Numer katalogowy:117

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Zygmunt WALISZEWSKI ,Portret chłopca, 1934 , olej, tektura, 25,5 x 20 cm

Zygmunt WALISZEWSKI

(1897 Petersburg - 1936 Kraków)

Portret chłopca, 1934

Numer katalogowy:118

Cena wywoławcza:

7000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

8300.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Antoni (Anton, Antonie) WATERLO (WATERLOO) ,Pejzaż z samotnym wędrowcem , akwaforta , papier, 12,7 x 20,7 cm

Numer katalogowy:119

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Antoni LEDÓCHOWSKI ,Konstantynów w Podlaskiem*, litografia naklejona na zielony papier, 9 x 13,8 cm

Numer katalogowy:120

Cena wywoławcza:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Olga BOZNAŃSKA ,Martwa natura z białymi różami, 1918 , olej, tektura, 38,5 x 50,5 cm

Numer katalogowy:121

Cena wywoławcza:

55000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

60000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Malarz florencki ,Apollo i Marsjasz, druga tercja XVII wieku , olej, płótno dublowane, 83,3 x 74,3 cm

Numer katalogowy:122

Cena wywoławcza:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jan BUKOWSKI ,Prząśniczka , olej, płyta, 80 x 60 cm

Jan BUKOWSKI

(1873 Barszczowice - 1943 Nowy Targ)

Prząśniczka

Numer katalogowy:123

Cena wywoławcza:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Feliks SYPNIEWSKI ,Zwiad , olej, płótno, 32 x 50,5 cm

Feliks SYPNIEWSKI

(1830 Warszawa - 1902 Warszawa)

Zwiad

Numer katalogowy:124

Cena wywoławcza:

36000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Józef MĘCINA-KRZESZ ,Portret kobiety z mufką , olej, tektura, 69 x 50 cm

Numer katalogowy:125

Cena wywoławcza:

20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Zygmunt WALISZEWSKI ,Martwa natura z lampą i gruszkami, 1929 , olej, płótno, 50,2 x 34,5 cm

Numer katalogowy:126

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

17000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Kwiaty we wnętrzu na tle lustra, około 1920 , olej, tektura, 30 x 37,5 cm

Numer katalogowy:127

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

5500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Władysław LAM ,Martwa natura z cukiernicą , około 1950 , olej, płótno naklejone na tekturę, 35 x 48 cm

Władysław LAM

(1893 Konjica w Hercegowinie - 1984 Gdańsk)

Martwa natura z cukiernicą , około 1950

Numer katalogowy:128

Cena wywoławcza:

11000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bertold Piotr OCZKO ,Zagroda, 1937 , olej, płyta, 50 x 60 cm

Bertold Piotr OCZKO

1910 Bielsko - 1943 Kraków)

Zagroda, 1937

Numer katalogowy:129

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Zegar kominkowy, Wiedeń, około 1815 , obudowa brąz złocony, wysokość 43 cm

Numer katalogowy:130

Cena wywoławcza:

17000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)