Adam MALINOWSKI

 (1829 Lublin - 1892 Warszawa)

Adam Wiktor Malinowski uczył się początkowo rysunku u I. Urbańskiego w Lublinie. Od 1851 zatrudnił się w Warszawie jako dekorator teatralny. W 1864 roku zaczął pracę w Wiedniu w dekoratorni teatrów cesarskich. Z czasem usamodzielnił się w swojej artystycznej pracy. W 1873 objął stanowisko naczelnego dekoratora Warszawskich Teatrów Rządowych w Warszawie. Malował dekoracje, kurtyny teatralne, kulisy. Poza tą działalnością tworzył pejzaże. Swoje obrazy wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1863 – 1892. Najczęściej jego krajobrazy to drobiazgowe studia wiejskiego lub leśnego pejzażu ukazywane o różnicy porach roku i dnia. Duża część jego spuścizny malarskiej przechowywana jest obecnie w zbiorach muzealnych, między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, w Muzeum w Lublinie, oraz w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy.

Adam MALINOWSKI ,Nokturn , olej, deska, 38 x 69 cm

Numer katalogowy:79

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(4838,71USD, 3676,47EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Adam MALINOWSKI ,Pejzaż ze sztafażem, 1863 , olej, płótno, 24 x 30 cm

Numer katalogowy:111

Cena wywoławcza:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

15000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)