Piotr OBAL

 (1900 Obodiwka (rejon Tarnopola - 1987 Obodiwka)

Piotr Obal studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u W. Jarockiego i T. Axentowicza, oraz we Lwowie u A. Nowakowskiego. Mieszkał we Lwowie. W latach 1931-1939 należał do Towarzystwa Niezależnych Ukraińskich Malarzy. W 1938 roku otrzymał nagrodę na konkursie malarstwa w Muzeum im. T. Szewczenki we Lwowie. W latach 1950-1957 represjonowany i zesłany przez władze stalinowskie. Wystawiał swoje prace we Lwowie w latach 1923, 1926, 1932, 1934, 1935, 1937, 1942 i 1943.

Piotr OBAL ,Lwowski pejzaż , olej, tektura, 60 x 45 cm

Numer katalogowy:67

Cena wywoławcza:

6500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)