Marek ŻUŁAWSKI

 (1908 Rzym - 1985 Londyn)

Marek Żuławski, syn pisarza Jerzego, studiował malarstwo w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u L. Pękalskiego, F. Sz. Kowarskiego i K. Tichego. W 1935 roku wyjechał do Paryża jako stypendysta. W 1936 roku przeniósł się do Londynu i tu osiadł na stałe. W latach trzydziestych brał udział w wystawach odbywających się w Polsce, między innymi w instytucie Propagandy Sztuki. Po wojnie również nadsyłał prace do Polski na wystawy. Brał czynny udział w życiu artystycznym krajów zachodnich. W 1952 roku miał swoją wystawę we Florencji. W jego twórczości ujawniało się bardzo indywidualne i ewolucyjne przechodzenie od koloryzmu do syntezy form malarskich.

Marek ŻUŁAWSKI ,W garderobie, 1935 , olej, płótno, 70 x 52,5 cm

Numer katalogowy:85

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Numer katalogowy:93

Cena wywoławcza:

9000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)