Bronisława RYCHTER-JANOWSKA

 (1872 Kraków - 1953 Kraków)

Bronisława Rychter-Janowska studiowała jako stypendystka u A. Ażbego w Monachium w latach 1899-1902. Odbyła wówczas podróż po południowej Europie. Naukę uzupełniała jeszcze w akademii florenckiej. Najczęściej malowała pejzaże i portrety. Powoli w jej styl malarski wniknął na stałe nastrojowy motyw dworkowej architektury polskiej. Na jego tle ukazywała sceny pełne emocji i wewnętrznej dramaturgii - pożegnania i powitania, pogrzeby, kolejne pory roku, zmiany słonecznego światła. Związana z Krakowem i ze Lwowem, w latach 1908-1909 mieszkała w Starym Sączu. Zajmowała się również tkaniną artystyczną. Najczęściej swoje prace malarskie wystawiała w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i we Lwowie. W ostatnich latach tworzyła mało, spotykając się z krytyką pozostawania w kręgu tych samych ulubionych przez siebie motywów.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 8 prac tego autora

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Budowa bóżnicy w Podgrodziu , olej, tektura, 22 x 41,5 cm

Numer katalogowy:68

Cena wywoławcza:

3000.00 PLN
(937,50USD, 705,88EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Wnętrze salonu, 1923 , olej, tektura, 19,5 x 25,5 cm

Numer katalogowy:115

Cena wywoławcza:

5000.00 PLN
(1515,15USD, 1111,11EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Cmentarz w Castelmola na Sycylii, 1914 , olej, płótno, 57 x 83 cm

Numer katalogowy:75

Cena wywoławcza:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Widok na staw przed dworkiem, 1939 , olej, tektura, 17,5 x 25 cm

Cena wywoławcza:

3100.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Przed dworkiem - na powitanie, około 1930 , olej, tektura, 16,5 x 23,5 cm

Cena wywoławcza:

3900.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Fragment Riviery, około 1900-1904 , olej, tektura, 25 x 35 cm

Numer katalogowy:77

Cena wywoławcza:

3800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Zabudowania , olej, tektura, 32 x 40 cm

Numer katalogowy:56

Cena wywoławcza:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA,Lago Maggiore o zachodzie , olej, tektura, 35 x 38,5 cm

Numer katalogowy:62

Cena wywoławcza:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)