Jerzy KOŻUCHOWSKI

 (1893 Wolborz - 1967 Warszawa)

Jerzy Kożuchowski studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1910 - 1914. Największy wpływ w okresie studiów na jego malarstwo wywarł Wojciech Kossak. W latach 1917 - 1918 kontynuował naukę w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych. Odbył kilka zagranicznych podróży, między innymi do Francji i Wielkiej Brytanii w latach 1921 - 1924. Malował głównie sceny batalistyczne, czasami również pejzaże. Używał najchętniej akwareli, ale sięgał również po farby olejne. Wystawiał swoje prace w towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1912 -1939, w 1924 roku miał wystawę indywidualną w Salonie Garlińskiego.

W Domu aukcyjnym Altius wystawiano dotychczas 5 prac tego autora

Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Ułan przy koniu , akwarela, papier, 31 x 24 cm

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(468,75USD, 352,94EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Ułan z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej , olej, płótno na tekturze, 42 x 30 cm

Cena wywoławcza:

2200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Kawalerzysta legionowy , akwarela, gwasz, papier, 33 x 25 cm

Cena wywoławcza:

1800.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Polski ułan z lat 1815-1830 , akwarela, gwasz, papier, 34 x 24 cm

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Jerzy KOŻUCHOWSKI ,Kirasjer francuski w odwrocie spod Moskwy , akwarela, gwasz, papier, 26 x 30 cm

Cena wywoławcza:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)