Maria WODZICKA

 (1878 Lwów - 1966 Lwów)

Maria Wodzicka malarka związana ze Lwowem, tutaj zadebiutowała w 1914 roku na wiosennej wystawie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Związała się z formistami lwowskimi i ze Zrzeszeniem Artystów Plastyków „Artes". Po II wojnie światowej nadal wystawiała we Lwowie, w Kijowie i w Odessie. Tworzyła portrety, pejzaże, sceny rodzajowe. Początkowo jej styl klasyfikowany był jako klasycyzujący, potem, po 1935 roku, uległa wyraźnie wpływom polskich kolorystów.

Maria WODZICKA,Widok na cerkiew , olej, płótno, 58 x 77 cm

Cena wywoławcza:

8000.00 PLN
(2500,00USD, 1882,35EUR)

Cena uzyskana:

8000.00 PLN
(2500,00USD, 1882,35EUR)

Maria WODZICKA,Wiejski pejzaż ze sztafażem ,

Numer katalogowy:66

Cena wywoławcza:

3500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)

Cena uzyskana:

0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)